poniedziałek, 9 lipca 2012 r., 00:36
Marcin Molendowski Kaszubskim Idolem 2012 (1/2)
15 letni wokalista zdobył serca jurorów tegorocznej edycji Kaszubskiego Idola brawurowym wykonaniem piosenki pod tytułem "Bez pitanio". Wśród nagrodzonych, podczas niedzielnej finałowej gali w sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie, znaleźli się także: Kazimierz Poppel, który zyskał uznanie publiczności oraz Antonina Czoska, która zgarnęła nagrodę specjalną.

piątek, 6 lipca 2012 r., 15:02
Dziemiany. Po burzy ścieki płynęły do jeziora
Tysiące litrów cuchnących ścieków płynących wprost do urokliwego jeziora Rzuno - taki widok mogli ujrzeć w piątek mieszkańcy Dziemian. Wszystko za sprawą czasowego wyłączenia prądu i związanej z tym awarii pobliskiej przepompowni ścieków.

piątek, 6 lipca 2012 r., 13:19
Kościerzyna. Sytuacja sądu wciąż niepewna
Sześcioosobowa grupa przedstawicieli kościerskich samorządów wybrała się w środę do Warszawy, na spotkanie z parlamentarzystami, w sprawie planowanej reformy sądownictwa. Mimo, iż minister sprawiedliwości powrócił do pomysłu rozporządzenia, zgodnie z którym Sąd Rejonowy w Kościerzynie zostanie zlikwidowany, to szansa na pomyślne rozwiązanie sprawy, z punktu widzenia małych sądów, wciąż istnieje.

sobota, 26 maja 2012 r., 09:10
Kościerzyna. Maraton rowerowy "Kaszebe Runda" zakończony (2/2)
Już od wczesnego sobotniego ranka amatorzy kolarstwa zjeżdżali do Kościerzyny, aby spod sali Szopińskiego rozpocząć rowerowy wyścig. Zawodnicy startują na trzech dystansach: 225, 120 i 65 kilometrów. Zarówno na trasie jak i na kościerskim rynku czekało na nich mnóstwo atrakcji.

sobota, 26 maja 2012 r., 09:10
Kościerzyna. Maraton rowerowy "Kaszebe Runda" zakończony (1/2)
Już od wczesnego sobotniego ranka amatorzy kolarstwa zjeżdżali do Kościerzyny, aby spod sali Szopińskiego rozpocząć rowerowy wyścig. Zawodnicy startują na trzech dystansach: 225, 120 i 65 kilometrów. Zarówno na trasie jak i na kościerskim rynku czekało na nich mnóstwo atrakcji.

wtorek, 22 maja 2012 r., 16:18
Wielkie sprzątanie w gminie Kościerzyna
100 metrów sześciennych śmieci na szlakach turystycznych i kąpieliskach zebrali mieszkańcy, harcerze, nurkowie i kajakarze podczas zorganizowanej w sobotę społecznej akcji sprzątania gminy Kościerzyna.

niedziela, 20 maja 2012 r., 19:13
Motocykliści opanowali Kościerzynę
Prawie 700 stalowych rumaków zjechało w sobotę do Kościerzyny, której ulicami niósł się ryk potężnych silników, wprawiając w zachwyt nie tylko męską część widzów. Wielka parada była częścią organizowanego już po raz drugi majowego zjazdu motocyklistów w Gołuniu. Właściciele wielkich chopperów, mniejszych cruiserów, ścigaczy czy motocrossów przyjechali z całej Polski, by porozmawiać, wymienić się swoimi doświadczeniami, a przede wszystkim, by dobrze się bawić.

piątek, 18 maja 2012 r., 10:55
Zgłoś swój teledysk do konkursu!
II Kaszubski Festiwal Videoklipów zbliża się wielkimi krokami, wielki finał odbędzie się już 30 czerwca. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w branży muzyczno-telewizyjnej może do 12 czerwca zgłosić chęć udziału w konkursie.

czwartek, 15 marca 2012 r., 10:42
Nicole z Kościerzyny w You Can Dance!
W środowym odcinku show "You Can Dance" swoich sił spróbowała 18-letnia Nicole Kupper z Kościerzyny. Niestety, jej widowiskowy, dyskotekowy występ nie przypadł do gustu jury i nie przeszła do kolejnego etapu eliminacji.

niedziela, 11 marca 2012 r., 10:40
Wiellki Klincz. Uroczyste obchody XX-lecia gminy Kościerzyna (video)
Gmina Kościerzyna Skończyła 20 lat. Z tej okazji przez cały weekend odbywają się uroczystości związane z tą rocznicą. W sobotę w hali sportowej w Wielkim Klinczu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Kościerzyna. Nie obyło się bez nagród, wyróżnień, podziękowań i artystycznych występów.