środa, 10 września 2014 r., 11:14
Pijanym kierowcom mówimy NIE!
Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy. Codziennie na polskich drogach ginie kilkanaście osób. W ponad 10 proc. odpowiedzialni za tragedię są nietrzeźwi kierowcy. Pijanemu sprawcy nie tylko grozi odpowiedzialność karna, ale też wysokie konsekwencje finansowe.

wtorek, 5 sierpnia 2014 r., 11:49
Stop agresji na drodze! Nakręć filmik i wyślij go policji
Stop agresji na drodze pod takim hasłem ruszyła nowa skrzynka pocztowa pomorskiej policji, na którą można przesyłać nakręcone przez siebie filmiki obrazujące "mistrzów kierownicy". A jak wszyscy wiemy, agresywnych kierowców na naszych drogach spotkać nietrudno.

czwartek, 3 lipca 2014 r., 12:11
Kradł narzędzia w Starogardzie i Zblewie, wpadł w Kościerzynie
Głównie elektronarzędzia padły łupem 48-letniego mieszkańca powiatu człuchowskiego, który od jakiegoś czasu okradał markety budowlane w Kościerzynie, Zblewie, czy Starogardzie Gdańskim. W poniedziałek wpadł w ręce kościerskich funkcjonariuszy. Niedługo stanie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

wtorek, 24 czerwca 2014 r., 16:36
Zobacz wypadek z Rajdu Kaszub - o włos od tragedii!
Do sieci trafiło video z niedzielnego wypadku na trasie Rajdu Kaszub. Poszkodowany został w jego wyniku pilot rozbitego auta oraz jeden z kibiców. Jak widać na załączonym filmie - kilka innych osób może jednak dziś mówić o ogromnym wręcz szczęściu. Samochód rozbił się bowiem o palety z kostką brukową, na której stali...

czwartek, 12 czerwca 2014 r., 12:38
Widzisz dziecko pozostawione w samochodzie? Reaguj!
W zamkniętych samochodach temperatura szybko wzrasta do 50 stopni, a ilość tlenu gwałtownie maleje. Wystarczy zaledwie kilka minut, by pozostawione w takim pojeździe dziecko omdlało, a w konsekwencji nawet umarło. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy!

środa, 4 czerwca 2014 r., 08:48
Kościerzyna. 37-latek zniszczył ławkę pod okiem kamer
Nawet do pięciu lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego za zniszczenie ławki. Dewastacji miejskiego mienia mężczyzna dopuścił się na początku maja. Myślał, że będzie bezkarny, ale zapomniał, że kościerski rynek objęty jest monitoringiem.

poniedziałek, 26 maja 2014 r., 17:44
Sołecki Dzień Dziecka w Łubianie
Zabawy na dmuchańcach, pokazy artystyczne i inscenizacje historyczne. Sołecki Dzień Dziecka, który zorganizowano w Łubianie, był pełen atrakcji. Niedzielną imprezę połączono z obchodami 70. rocznicy bitwy pod Łubianą.

środa, 14 maja 2014 r., 14:20
Kościerzyna. Policjanci odzyskali skradziony motorower
Policjanci z Kościerzyny zatrzymali 16-latka, który w zeszłym miesiącu ukradł stojący na ulicy Dworcowej motorower. Odzyskany jednoślad o wartości 2.000 zł wrócił do właściciela. Funkcjonariusze przekazali sprawę do sądu rodzinnego.

wtorek, 29 kwietnia 2014 r., 12:27
Niespotykane atrakcje w Koszałkowie
Każdy, kto lubi spędzać czas ciekawie, aktywnie z odrobiną adrenaliny, z dala od domu, pośród przyrody i pięknych widoków powinien skorzystać z wyjątkowo rzadko spotykanych atrakcji, jakie przygotowało Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo - Wieżyca.

środa, 26 marca 2014 r., 11:18
Już w ten weekend Kościerzyna za pół ceny
Do drugiej edycji akcji "Kościerzyna za pół ceny" przystąpiło aż 21 podmiotów z terenu miasta. Z ich usług w najbliższy weekend będzie można skorzystać z 50 proc. rabatem. Sprawdź, jakie to miejsca.