czwartek, 16 stycznia 2014 r., 13:25
Kościerzyna. Nieletni złodziej w rękach policji
Policjanci z Kościerzyny zatrzymali 16-latka, który ukradł kurtkę sportową wartości 600 zł. Został on przesłuchany i sprawę przekazano do Sądu Rodzinnego. Grozi mu nawet pobyt w poprawczaku.

środa, 15 stycznia 2014 r., 10:13
Sukces "Prymusów" na Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Kolejny sukces na swoim koncie zanotowali uczniowie Prywatnego Gimnazjum "Prymus" w Kościerzynie. Tym razem gimnazjaliści wyśpiewali sobie Grand Prix Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Poza nagrodą zespołową, do stolicy powiatu wrócili też z wyróżnieniami indywidualnymi.

piątek, 20 grudnia 2013 r., 11:23
Ostatnie pożegnanie prof. Synaka w sobotę w Gdańsku
Na sobotę zaplanowano uroczystości pogrzebowe związane z pochówkiem zmarłego w środę Brunona Synaka. Msza św. odbędzie się o godz. 9.00 w Katedrze Oliwskiej. Zaraz po niej kondukt żałobny uda się na Cmentarz Srebrzysko, gdzie ciało tego wybitnego działacza samorządowego i regionalisty zostanie złożone w ziemi.

wtorek, 17 grudnia 2013 r., 14:56
Akt oskarżenia dla szefa gangu, który uprowadził gdańskiego biznesmena
Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Janowi Z. - szefowi grupy przestępczej, która we wrześniu 2009 roku uprowadziła dla okupu gdańskiego biznesmena. Przedsiębiorcę udało się odbić z rąk porywaczy w Juszkach koło Kościerzyny.

piątek, 13 grudnia 2013 r., 14:20
Kościerzyna. 20-latkowie włamali się i okradli mieszkanie (WIDEO)
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Kościerzyny, którzy w ostatni weekend listopada włamali się do jednego z domów na terenie miasta. Ich łupem padł między innymi sprzęt RTV. Młodzi przestępcy przebywają w policyjnym areszcie.

wtorek, 26 listopada 2013 r., 19:18
Kościerzyna. Próbowali włamać się do bankomatu - nie wiedzieli, że są nagrywani
Policjanci z Kościerzyny zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamanie do bankomatu. Niedoszłymi włamywaczami okazało się rodzeństwo, 14-letni chłopak, jego 15-letnia siostra oraz ich 15-letni kolega. Funkcjonariusze przekazali sprawę do sądu rodzinnego.

wtorek, 12 listopada 2013 r., 11:24
Rekordowy VI Rajd Niepodległości za nami
14 zadań, ponad 400 uczestników, nutka rywalizacji, potężna dawka dobrej zabawy i morze atrakcji - tak w wielkim skrócie można podsumować VI Rajd Niepodległości, który w poniedziałek odbył się w Kościerzynie.

wtorek, 3 września 2013 r., 10:43
Nie żyje Romuald Wołodźko - legendarny nauczyciel pływania
W wieku 87 lat zmarł Romuald Wołodźko - Honorowy Obywatel Miasta Kościerzyna, wieloletni nauczyciel pływania nad jeziorem Gałęźnym.

piątek, 16 sierpnia 2013 r., 18:53
Kościerzyna. Młodzi piłkarze i piłkarki walczyli o puchar burmistrza
Młodzi piłkarze zmierzyli się w tym tygodniu na orliku przy ZSP nr 1 w Kościerzynie. W poniedziałek i wtorek dzieci rywalizywały w Turnieju Drużyn Podwórkowych. Wśród dziewcząt nie do pokonania były "Kumpelki", wśród chłopców triumfowali "Koledzy z TBS-ów"

niedziela, 28 kwietnia 2013 r., 12:15
Rodnô Mòwa. Sprawdź, kto wygrał w konkursie! (2/2)
Paweł Daszkowski, Anna Burcon, Judyta Romahn, Wiktoria Kozikowska i Adam Dorau - to laureaci powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa".